ANTALYA AKSEKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Toplantısı Yapıldı

Akseki ilçesinde "Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği" komisyonu toplantısı yapıldı.
Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi Toplantısı Yapıldı

Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır başkanlığında Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıya,  Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, İlçe Jandarma Komutanı Özhan Nacar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kondak, okul müdürleri, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında bugüne kadar yapılan ve yapılması planlanan faaliyetler tartışıldı. Mesleki ve teknik alandaki kursların açılmasına yönelik önerilerin görüşüldüğü toplantıda yöreye uygun olan arıcılık, bağcılık, meyvecilik,  bilgisayar kullanımı, kaybolmaya yüz tutmuş el sanatları kursu yönünde tavsiye kararı alındı.

Toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kondak, 2017 yılında açılan ve 2018 yılında hayata geçirilecek kurslar hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Nasır, vatandaşların talepleri doğrultusunda özellikle meslek kurslarına ağırlık verilmesini istedi.

Nasır, "İlçedeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin arttırılması oldukça önemlidir." dedi.

 Nasır, Düğmeli evler maketi ile magnet yapımının ise bir an önce hayata geçirileceğini söyledi. 

22-01-201822-01-201822-01-2018

Demirciler Mah. Akseki / Antalya - Müdür 0242 678 1012 Santral 0242 678 1263 (İç Hatlar Muhasebe 12, Müdür 13, Şube Müdürü 14,15, Şef 16, Yazı İşleri 17, Memur 18,19,20)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.