ANTALYA AKSEKİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İmdat Mithat Bağcı´nın Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İmdat Mithat Bağcı´nın Karne Mesajı

Saygıdeğer Öğretmenler, Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı birinci dönem sonuna gelmiş bulunmaktayız. Okul öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okullarında eğitim gören tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Sağlıklı, mutlu, özgüven duygusu gelişmiş, sorumluluk sahibi, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgi ve şefkat gösteren, çevresine duyarlı    insanların yetişmesi için hep birlikte büyük emekler harcıyoruz.

Çocuklarımız, gençlerimiz zorlu ve uzun bir sürecin sonunda, emek ve çabalarının sonucu olan karnelerini bugün alacaklar. Bu süreç içerisinde göstermiş oldukları performans ve başarıya göre kiminin notları pekiyi, kiminin iyi, kiminin orta ve kiminin de zayıf olacak. Bütün öğrencilerimizi başarılı görmek en büyük arzumuzdur.

Kıymetli anneler, babalar karne heyecanınızı içtenlikle paylaşıyoruz. Sizlerin en değerli varlığınız ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken, karnenin, çocuğunuzun derslerde gösterdiği performans ve çalışmanın notlarla gösterilen bir belge olduğunu unutmayınız. Karnelerde çocuğun olduğu kadar velilerin ve öğretmenlerin de katkısı vardır. Başarısız karnelerin sorumluluğunu sadece çocuğa yüklemek sorumluluktan kaçmaktır. Çocuklarımızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak değil, içeriği ve sunumu ile olumlu bir geri bildirime dönüştürmeliyiz. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin asli görevidir.

Her anne ve baba, çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun saygın, başarılı ve yararlı bir ferdi olması için büyük çabalar harcayarak ve her türlü özveride bulunarak tüm imkânlarını seferber etmektedir.

Çocuklarımız eğitim-öğretim dönemi sonunda gösterdiği başarı sonucu takdir, teşekkür vb. başarı belgeler aldığında ne kadar mutlu oluyorsak, başarısızlık durumunda da ortak sorumluluğumuz gereği sevgimizi ve desteğimizi göstermeliyiz.

Tatilde çocuklarımızın yorgunluğunu ve stresini üzerinizden atmaları için sosyal, kültürel etkinliklere ve sportif aktivitelere katılarak eğlenerek dinlenmelerini sağlamalıyız. Hoşlandığı, başarılı olabileceğine inandığı, yetenekli ve ilgili olduğu tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmesi, sosyalleşmesi ve özgüveninin gelişmesi açısından önemlidir. Öğrenciler için tatil yalnızca dinlenmek ve eğlenmek değil, aynı zamanda iyi vakit geçirirken bir yandan da çeşitli kitaplar okuyarak öğretilen bilgilerin pekiştirilmesi ve eksik bilgilerin tamamlanmasını sağlamaktır.

Unutmayalım! Hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli olamaz. Bu vesile ile yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize mutlu, sağlıklı bir  tatil diliyorum.

İmdat Mithat BAĞCI
Akseki İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Demirciler Mah. Akseki / Antalya - Müdür 0242 678 1012 Santral 0242 678 1263 (İç Hatlar Muhasebe 12, Müdür 13, Şube Müdürü 14,15, Şef 16, Yazı İşleri 17, Memur 18,19,20)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.